Kontracepcija

yasmin kao pilula za dan poslije

ivanna222os

Postovana!
Decko i ja smo imali spolni odnos pri kojem je puknuo kondom, i decko je svrsio u mene. Inace ne pijem nikakva kontracepcijska sredstva, koristimo se samo s kondomom. Trenutno se nalazim u njemackoj, u kojoj se kontracepcija ne moze kupiti bez recepta, ali prijateljica mi je uzela na svoje ime tablete Yasmin za koje je rekla da mogu uzeti kao hitnu kontracepciju , ali nije sigurna u kojem omjeru. Citala sam postove po forumu i o yasminu nitko nije pisao kao piluli za dan poslije, tako da nisam sigurna koliko bi komada trebala uzeti.. Molim Vas da mi odgovorite, zato sto sam stvarno u velikoj frci. Pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Nadam se da ste nešto poduzeli po tom pitanju inače za ubuduće 5+5

mantelee

kako sad 5+5??? svuda ste navodili za yasmin da treba 3+3...
ja sam upravo popila 3+3 pa sam sad malo zbunjena

mvic

Tablete Yasmin pijem sveukupno oko 2 godine i bila sam napravila pauzu od 3 mj pa ponovo počela piti i opet napravila pauzu od mjesec dana i počela sam ih ponovo piti prije5 dana.Redovno sam ih pila i u subotu imala odnos sa partnerom ali je svršio u mene.Budući da sam napravila pauze ja sam odmah nakon par sati od odnosa popila Yasmin i redovno u nedjelju, (znači subote na nedjelju 3 komada) , u ponedjeljak (ukupno 3 ) i danas još 3 u strahu da ne ostanem u drugom stanju.Da li sam učinila ispravno?

Natalija Beljo, dr. med.

manttelle Da ide 3+3 , ali ne za sve kontraceptive.

mvic Niste trebali uopće uzimati dodatnu hitnu kontracepciju .To sam pisala već na nekoloko postova i sad ponovo ponavljam kad pijete kontracepciju nema hitne kontracepcije . Vi sad prekinite piti, čekajte krvarenje i tek od idućeg krvarenja počnite ponovo.