Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Adaptirano Mlijeko

Zulesku

Molim Vas za odgovor, dali smijem cokoljesnik mjesati sa aptamilom i smiju li se kukuruzni rizlino stavljati u supicu?

Darko Richter, dr. med.

Smije se raditi sve što je fino, a ne škodi. No to trebate utvrditi vi i vaše dijete.

laura_2

ajme....di kopate pitanja?
ne postoji zakonska zabrana ni za jedno ni za drugo

Darko Richter, dr. med.

Ja većinom više ne znam da li su ta pitanja provokacije nekoga iza tih pseudonima, ili je to istinska destilirana glupost.

laura_2

mislim da ima i dosta provokacije....neki su se hvalili time da bas namjerno idu postaviti pitanja....al mi se cini da ti ljudi ne kuze da ste izuzetno inteligentan pedijatar....
btw. off topic....pitala sam pedicu dal je cula za vas, nahvalila vas je i rekla da ima apsolutno povjerenje u vas i da sve sto nas zanima mozemo pitati vas i da se sa svime slaze happy....tako da....
treba nauciti citati izmedu redaka.....neki ne kuze da na glupa pitanja moze doci samo takav odgovor....

visnja71

a ja ne kuzim kaj se dobiva s tim ako se nekom uvlacis u dupe????

Darko Richter, dr. med.

Dobra analiza, a pozdravice i svoju dricu.

Zulesku

Dragi Diktore, kao prvo ni napamet mi nije palo da sa pitanjima provociram. Kad ste vec posumljali sad cu Vam iskreno reci zasto postavljam pa mogu i ja reci priglupa pitanja iz velike brige prema djetetu, razlog moje brige je gubitak bebe u 7 mjesecu trudnoce koja se desila prije dvije godine. Tada sam izgubila svaku nadu da cu imati bebu. Prilikom poroda mrtvo rodene bebe na patologiju sam poslal posteljicu, bebu, pupcanu vrpc. Nalaz koji sam dobila sa Patohistologije bio je sasvim uredan bez pokazetalja nepravilnosti tj. anomalija, upala i sl. rekli su da je sve uredu. Moj privatni ginekolog rekao da je bila najvjerovatnije insuficijencija posteljice. Kad sam citala o tome razgovara sa ginekolozima rekli su da se opet to moze desiti u velikom procentu, sreca da sam uporna u zivotu pa sam nakon dvije godine odlucila da ostanem trudna i da slusam svoj i suprugov instikt, tako je i bilo vodili su moju trudnocu dva ginekologa i svaki razlicito, vodili su me na bolovanju svih devet mjeseci a ja kuci nisam ni dana ostala, s posla na porod, govorili cijelu trudnocu da pijem apaurine 3x 1 dnevno ni to nisam pila, samo magnezijum 300 koji je sve regulisao i kontrakcije i opustanja, trudnoca protekla idealno i rodila sam djevojcicu zivu i zdravu, Iman teska je bila 3 kg, duga 51cm, i sad se svega bojim pogotovo njenog nejela, al necu Vas vise zamarati samo ukratko sam htjela da Vam iznesem cinjenice na kojima se zasnivaju moja glupa pitanja.. tj da vidite iz cega proizilaze ista... Vama hvala i nadam se da necu Vas vise zamarati koje kakvim glupostima, pozdrav Sanela.

Dragana79

Ako prvi put vidite komentare doktora malo se sokirate (ponekad). Valjda je covjeku dosadilo da ljudi postavljaju svakakva pitanja pa im nekad malo grubo skrese happy. I meni je dosadilo da vidim pitanja,jaoo curi bebi nos,jaooo beba kaslje, pa jaoo ima djete temp 37,7,da li u bolnicu itd itd. a mogu mislit Doktoru kad to slusa cjeli zivot. Nesto sto je malo komplikovanje od obicne prehlade dr ce dati savjet,a ne moze da napise nista posebno sto je nekom procurio nos. Curi,pa sta! Procice. Samo malo strpeljenja i sve super. I ja sam panicila ispocetka i trci odmah kod dr,sad sam se opustila jer tako napata stalno samo mogu da izludim. Ako je nesto pustim par dana,ili ce proci ili je gore pa onda moram kod dr. CItajuci bas ovog Dr. Richtera malo sam opustenija na zvukove kaslja i slicnih stanja. happyPozdrav!

Darko Richter, dr. med.

Hvala svima na pojašnjenjima, kao i kritikama, ili pohvalama. Ja sam kao UDBA ili CIA: najprije najviše volim znati što točno drugi misle, i osjećaju, a tek zatim što ću s time učiniti. S obzirom da nisam ni UDBA ni CIA, ne koristim to protiv drugih, već to koristim da preispitam sebe i da vidim ima li uistinu istine u tim mišljenjima koja se dotiču mene. I, da vam priznam: ima istine u kritikama, ali i u nekim pohvalama.
Za Zulesku mogu samo reći ovo: žao mi je za prvo dijete, ali, niste izveli na čistac što se to dogodilo. I zato vas obuzimaju iracionalni strahovi, oko inače, izgleda, zdravog drugog djeteta. Te strahove nećete riješiti tako da postavljate pitanja koja i vama samima, sigurno, ne izgledaju stvarnim niti jako relevantnim, već ćete nešto kod sebe riješiti tek kada istražite sve što se može znati u svezi s mrtvorođenjem prvog djeteta. Ako se to više ne može, onda se s time pomirite i ne prenosite tjeskobu na novo dijete.

Zulesku

Hvala, upravu ste, ja sam dvije godine istrazivala radila sve briseve, nalaze, patohistoloske, vijerujte sve moguce, al nista.
Pozdrav. Sanela