Pedijatrija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 6662 | Broj poruka: 26490

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126


Agamaglobulinemia


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

mamica3

31.07.2013. 15:25

Postovani ,
imam bebu od 2 mj kojoj je ubrzo po rodjenjui postavljena vjerovatna dijagnoza Agamaglobulinemia, medjutim zadnji nalazi su bolji i dr. smatra da se radi o sindromu kasnog sazrijevanja ali da nisu sigurni i da potrazimo drugo misljenje.
Molim Vas da mi odgovorite da li mozete pogledati nalaze i da date svoje misljenje? Nalaze bi poslala mailom ili ih ovdje prepisala,kako god samo da pomognete
unaprijed vam zahvaljujem

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

08.08.2013. 11:20

Poštovanje, riječ je o vrlo delikatnoj problematici te svakako preporučam da se javite pedijatrijskom imunologu u jednu od bolnica; u svakom slučaju će biti potrebno praćenje imunoglobulina i u slučaju bilo kakvih znakova bolesti važno je bez odlaganja javiti se na pregled. Ovo je najsigurnija i najkvalitetnija opcija za Vaše dijete.

mamica3

05.09.2013. 16:00

Hvala vam na odgovoru. Beba je primala terapiju gamaglobuline svake 2nedelje a sada prima na svake 4. Prije svake terapije urade mu nalaze imunoglobulina. Zanima me mozete li mi reci nesto vise o toj bolesti, na sta trebam posebnu paznju obratiti, smije li izlaziti napolje,hoce li se bolest odraziti na razvoj,ima li popratnih posljedica? On izgleda dobro,napreduje u kilazi i normalno se razvija za svoju dob,do sada je samo jednom imao teze zapusen nos i nista drugo. Pazimo ga maksimalno,ne izvodimo ga napolje ali smatram da ni to nije zdravo da bude stalno u kuci. Zanima me vase misljenje.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

12.09.2013. 12:00

Najvažnije je čuvati ga od infekcija. Rizične situacije su kontakti s malom djecom, ulazak u zatvorene prostore gdje ima puno ljudi, dječje igraonice, prostori sa zatvorenim sustavom klimatizacije (šoping centri, aerodromi i sl). U procesu njege i hranjenja treba učestalo prati ruke. Na prve znakove bolesti treba se javiti pedijatru. U pravilu je riječ o prolaznom problemu i nema nikakvih trajnih posljedica.

mamica3

27.09.2013. 13:20

Sve tako i radim s tim da ga skoro nikako nisam izvodila napolje(samo po par min.na,balkon). Na pocetku nam je doktorica govorila da ce cijeli zivot primati terapiju globuline a nakon nalaza kariotipa koji je bio uredan rekla je da to nije to i da samo kasni sa razvojem imuniteta. Da li je moguce da je imunitet opao zbog prevelike doze antibiotika koju je primao kada je dobio meningitis (uzrokovan Listerija bakterijom ) sa 9 dana zivota? Antibiotike je primao mjesec dana. Koliko inace traje to kasnjenje i kada se pocinje stvarati imunitet u ovakvim slucajevima?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

29.09.2013. 18:50

Samo Vi izlazite s djetetom na svjež zrak, to samo može koristiti. Najčešće se nalazi normaliziraju za 6-12 mjeseci. Antibiotici nisu uzrokovali pad gamaglobulina ali infekcija je zasigurno na to utjecala.