Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

bolna stolica

Dbk31

Poštovani,
Imam djecaka starog 3g i 5mj. koji jos ne govori (ali to nije tema). Do unazad 15-ak dana je imao urednu stolicu svako jutro. Zadnjih 15-ak dana par sati prije praznjenja pocinje kukati, a samo praznjenje je popraceno sa 5-10 min plača.
Stolica i dalje izgleda "školski" ni pretvrda ni premekana. Hrani se zdravo unosi dosta vlakana, jede voce i pije dosta tekucine. Na preporuku pedijatra poslijednja 3 dana mu dajem 2x probiotike i 3x espumisan kapi za bebe ali stanje se ne popravlja. Molim Vas za savjet, hvala..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pokušajte sa slijedećom dijetom: prekinite unos slatke hrane i napitaka (med, pekmez, sokovi i sl.), od voća može jesti bananu i jabuku, može kuhano povrće i meso, malsinovo ulje, svježi sir, jogurt, kiselo mlijeko, kruh, putar - više manjih obroka na dan. Probiotik i espumisan nastavite. Pokušajte dodati Enterosglel kroz 2 tjedna - prema uputama u lijeku. Ako se smetnje nastave trebat će daljnja obrada; no ne bi bilo zgorega obaviti pregled stolice na bakterije i parazite (barem 3 uzorka).

Dbk31

Hvala Vam na odgovoru, pozdrav!