Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

šepanje

TIJANA

Naša djevojčica je prije dva dana nezgodno stavila nogu na prag pa je proklizala i ima jednu manju ogrebotinu.Zadnje vrijeme uči hodati.Primjećujem da od te male nezgode malo šepa pa me zanima imam li razlog za brigu(može hodati?Također sad se i ustručava sama napraviti više koraka.Hvala

Dr. Darko Richter

Mislim da sami morate odlučiti da li je dijete bolesno, to mene/nas, koji o djetetu nemamopojam, niti smo ga ikada vidjeli, ne možete pitati. Generalno, svako šepanje djeteta indikacija je za odlazak u bolnicu. Ako ste sigurni da je to od povrede, a ne od nečega drugoga, .... možda i nije apsolutna indikacija ,,, Vi ste joj mama, vi morate za nju još jedno 18 godina donositi odluke.