Kontracepcija

diane

monika

Poštovani,
već drugi mjesec uzimam Diane 35, a kako imam malo dijete koje svaku večer ima drugačiji raspored nikad ih ne uzmem u jednu određenu uru, već je to uvijek između pola osam i devet sati navečer. Da li je to neki problem s obzirom da u uputstvima piše kako bih se trebala pridržavati nekog vremena i da kad jednom počnete piti pilule određenog sata da bi se toga trebalo i pridržavati.
Zahvaljujem na Vašem vremenu i veselim se odgovoru!

doc. dr. sc. Branko Radaković

Način na koji koji uzimate Diane pilule je korektan.

vani385

Poštovani,
počela sam piti tablete diane 35. Prvu tabletu sam popila 15.03, a zadnju sam popila 04.04. I nakon toga slijedi pauza od sedam dana. Pa me sad zanima kad trebam započeti sljedeći ciklus, osmi dan ili prvi dan menstruacije iako nije prošlo 7 dana pauze?? Ili bez obzira na menstruaciju pijem tabletu 8 dan od zadnje tablete u ciklusu??
Nadam se vašem odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Osmi dan po pauzi i trebali bista dobiti mjesećnicu u tih sedam dana