Kontracepcija

Kašnjenje menstruacije (u cudnoj situaciji)

mirko543

pozdrav,
mojoj curi kasni 3 tjedna, a nismo imali spolni odnos.. ona ima 17g,djevica je, i zna joj ponekad kasnit po tjedan..dva tjedna(nema bas redovitu menstruaciju).. e sad..prije mjesec dana smo prakticirali peting,..svrsio sam u gace i tako je to preslo preko gaca na njene gacice... kolka je vjerojatnost da iz takve situacije dodje do trudnoce? kolko spermiji mogu uopce u takvoj situaciji prezivjet na vani? s obzirom da je to sve "vani na povrsini"(znaci na gacicama i na kozi na predjelu vagine) dal je moguce da spermiji mogu dolutati unutra dublje (sumnjam da su maratonci) ?.. nakon svrsavanja nisam gurao prst u vaginu
hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Vrlo čudna situacija po Vašem pisanju ejakulirali ste u gačice a navodite da ima sjemene tekućine u predjelu vagine. Bez obzira da li ejakulirate u partnericu ili ne ako je sjemena tekučina dovoljno blizu ulaska u rodnicu a njoj plodni dani uvijek postoji šansa za trudnoću jer spermići ne trebaju biti "maratonci" da bi napravili nered.Ako joj inače kasne mjesečnice ona zna koliki je to period pa ukoliko ne dobije u predvidenom roku mjesečnicu neka napravi test