Kontracepcija

kontracepcijske pilule novynette ili yaz

zvoncica05

Samo bih Vas htjela upitati po Vašem iskustvu s pacijenticama koje se tablete bolje podnose i općenito smatrate da su bolje novynette ili yaz, ? Ni jedne ni druge nisam uzimala, vidjela sam da naravno; razlika je što se Novynette piju kao i Yasmin ( 21 dan),a Yaz 28 dana, da im je ista koncentracija etinilestradiol (estrogena); da Yaz sadržava drospirenon ( lajički rečeno hormon koji ima povoljan utjecaj da se suprotstavlja zadržavanju vode koje je izazvano estrogenom),a Novynette desogestrel , htjela bih još pitat kod kojih su veće promjene u tjelesnoj težini. Zadnje 3 godine pijem Yasmin s tim da zadnjih 5-4 mjeseca imam izrazitu intoleranciju na kontaktne lece zbog suhoće oka i rečeno mi je da bi trebala razmisliti o promjeni kontracepcijskih pilula i uzimati one s manjom dozom hormona. Unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Sad mi je teško odgovoriti jer su Novynette novije na tržištu za razliku od YAz i svatko drugačije reagira na pilule. Za Novynette piše da manje djeluju na metabolizam masti i ugljikohidrata . Tako da ostaje na Vama da odlučite.

zvoncica05

hvala Vam lijepa, a mozete li mi rec Yaz ili Qlaira happy ne znam sta cu ?

Natalija Beljo, dr. med.

Yaz.

ines03

samo bih vas pitala posto pijem novynette 5 dana pa me zanima koliko dugo moram koristiti dodatnu zastitu,nakon koliko vremena cu biti zasticena?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste ih počeli piti prvi dan zaštita je od prvog dana.

ines03

Zahvaljujem.

nancy7

Imam problem i nadam se ne ozbiljan,ovako,pila sam Yaz oko godinu dana i počelo mi se događati da imam kao ona kapljična krvarenja između mjesečnica ,ništa strašno ali znalo mi je početi možda tjedan dana prije mjesečnice,mjesečnica mi traje 7 dana i dok pijem tbl i nije ništa oskudnija.To mi se dogodilo možda dva put i sljedeći ciklus mi je mjesečnica prestala ali ne skroz već se odmah nastavilo to krvarenje,tako da sam imala krvarenje nekih mjesec i pol bez stanke.Liječniku sam se obratila i promjenio mi je tbl da probam sa Novynettama i to da nastavim odmah na Yaz,ali ni onda mi nije prestalo krvarenje već je bilo sve jače dok nisam u pol kutije tbl prestala piti i dobila mjesečnicu.Sljedeći ciklus nisam pila ništa i sve je prošlo super i s novom mjesečnicom sam počela sa Novynettama,danas mi je 19 dan ,krvarenje mi je trajalo 7 dana ali se samo smanjilo još nije prestalo skroz,a primjetila sam i pojavu akni iako ih nisam prije nešto imala.Ne znam šta da napravim dalje,liječnik mi je rekao da ako ne budem zadovoljna sa ovim tbl da bi da probam sa Qlairom ,zanima me da li da nastavim dalje sa Novynettama ili sa Qlairom ili se možda vratim na Yaz?
Pomozite jer ide ljeto a uskoro i godišnji i more sad(

Emma*

Molim Vas za savjet. Liječnik mi je pripisao Yaz zbog neredovitog ciklusa uzrokovanog policističnim jajnicima. Rekao je da ih počnem uzimati prvi dan menstruacije međutim menstruacija je ponovno izostala. Je li moguće početi piti pilule bez obzira na menstruaciju?

Natalija Beljo, dr. med.

nancy Nastavite dalje sa Novynett-ama.

Ema * Možete , ali u tom sličaju kod odnosa OBAVEZNO kondom cijeli ciklus. Znači možete ih početi danas i pijete do kraja blistera kad bi trebalo nastupiti krvarenje.

nancy7

hvala puno happy)