Kontracepcija

ovulacija

matea2

Postovana lijecnice,

jucer sam bila kod jednog ginekologa u vezi policisticnih jajnika i izmedju ostaloga, rekao mi je da moja ovulacija tek slijedi jer se tako vidi na ultrazvuku . Danas sam, da bih potrazila drugo misljenje u vezi policisticnih jajnika, otisla kod drugog ginekologa koji mi je rekao da je ovulacija prosla ili u najgorem slucaju izostala jer se na ultrazvuku ne vidi nista. Prvi je pregled radio vaginalno, a drugi kroz rektum. Mjesecnice su mi inace redovite osim pretposljednje ( 22. prosinca , kasnila 6dana) i posljednje ( 22. sijecnja, kasnila 4 dana) sto sam pripisala stresu i preseljenjem daleko od meni dragih osoba. Koje je vase misljenje u ovoj situaciji jer sam sad stvarno zbunjena buduci da sam mislila imati spolne odnose krajem tjedna uz prezervative?

Unaprijed zahvaljujem.

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite UZV neposredno iza mjesečnice prvih 7 dana. U odnos se ne upuštajte bez zaštite.

kika19

Poštovana!
ako mi je danas bila ovulacija, 17.dan ciklusa jel onda jos sutrasnji smatram kao plodnim danom buduci da jajna stanica zivi 24h? ne namjeravam se upustati u odnos bez kondoma happy

Natalija Beljo, dr. med.

Ako Vam je ciklus više od 30 dana onda da, i ne bez kondoma.

kika19

aha. znaci jucer i danas i od danas su neplodni dani? happy nemoguce da je jajna stanica jos ziva big-smile

Natalija Beljo, dr. med.

Znači 16,17 i 18 dan plodno