Kontracepcija

pilule yasmin i mjesečnica

aprilmarch

Dobar dan! Pila sam pilule Yaz od studenog 2009. pa sad do ožujka 2010. Imala sam jak spotting između dviju mjesečnica i bol u jajnicima pa sam posjetila ginekologa. Ispalo je da je sve u redu, bol u jajnicima posljedica dviju jačih prehlada, a spotting zbog toga što mi je Yaz preslab. Doktor mi je dao Yasmin i počela sam s Yasminom prema uputama, prvi dan mjesečnice ovaj mjesec... Problem, mjesečnica mi je prije pilula trajala 7-8 dana, na Yazu 4-5, a sad je već osmi dan prošao i čini mi se da neće uskoro prestati. Molim za savjet! Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Niste mi napisali da li je to smečkasto ili crveno krvarenje. Ono sta može biti posljedica da se organizam privikava na drugu iako ne veliku razliku uu hormonima ili Vam je i Yasmin preslab pa bih savjetovala da probate s Nuvaring OHC

aprilmarch

Hvala Vam na savjetu!

Ovo sad krvarenje je crvene boje i sa velikim ugrušcima
krvi popraćeno bolom u jajnicima, a takve su mi bile mjesečnice
prije korištenja kontracepcije. Trebam li prestati s Yasminom odmah ili
organizmu dati još vremena?

Natalija Beljo, dr. med.

Prekinite s Yasminom i probajte Nuvaring.