Kontracepcija

Pretrage potrebne za kontracepcijske tablete

lilyevans

Koje pretrage treba napraviti prije početka i za vrijeme uzimanja pilula?
• ako je žena mlada i zdrava, nikakve
• ako žena ima opterećenu anamnezu, liječnik će odlučiti koje su pretrage potrebne
• svakih nekoliko godina mogu se provjeriti jetrene probe, lipidogram i GUK
• testove koagulacije nema smisla raditi

Cisto da provjerim ovo gore...
Moja situacija:
Pijem logest tablete - jos malo pa 3 godine. No, nikad zapravo ginekologinju vidjela nisam. Smrtno me strah i trudnoce i bolnica i svega vezano uz bolnice pa zato nikad nisam otisla. Osim toga, uspjela sam ih ovako nabavljat.
Od kako ih pijem, nemam menstrualnih bolova, u dan znam kad cu dobit mengu, opcenito se dobro osjecam. Sto je i lose jer me onda nista ne prisiljava da odem na pregled.
No, kako sam svjesna da cu uskoro 22 god (i onda me jos vise sram pregleda) zheljela bih znati sto je potrebno od pregleda da dobijem tablete na legalan nacin?
Sam pregled ne bih hvala ako ne moram jer se osjecam potpuno zdravom, ali mislim da bi trebala mozda neke druge stvari prekontrolirat (a koje su potrebne da bih znala da mi logest sigurno odgovara)...

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost morat ćete se javiti ginekologu jer on daje uputnice i piše recept.