Kontracepcija

Vaginalete i Yasmin

diesel

Utjecu li vaginalete na efikasnost zastite tabletama yasmin? Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne

avangarde111

Postovana doktorice,
molim Vas za savjet.
Prije 4mj (veljaca) sam isla kod doktora na rutinski pregled, nalaz krvi uredan, nalaz urina:
Leukociti- dosta Eritrociti 3-5 Stanice pl.epitela 5-10 Bakterije- dosta Sluz- dosta; urinokultura- kulutre sterilne

To je bilo prije 4mj i tada me nista nije boljelo. Otisla sam kod ginekologa po uputi doktora opce prakse i ginekolog mi je rekao da je papa test uredan (siječanj) i da je sve uredu. Prije tjedan dana pocelo me je jako boliti na samom kraju mokrenja, ponovno otisla doktoru i nalaz :

test traka: Leukociti 1 Eritrociti 3 , ostalo norm., mikroskopsi pregled sedimenta: Leukociti- dosta Eritrociti- dosta Stanice pl.epitela 5-10 Bakterije- nesto Sluz-dosta; urinokultura- kulture sterilne

Ovaj vikend sam dobila jake bolove koji su se širili cijelim bokom prema ledima. Doktor opce prakse me je pitao ima li moj decko problema s mokrenjem te da bi u pitanju mogla biti klamidija sad Ponovno sam otisla kod ginekologa i rekla joj sve opisano s tim da sam probojno krvarenje od cilestea imala cijeli mjeses ona mi je rekla da klamidija nije moguca jer je papa test uredan (drugi sam papa test, prije 2mj radila kod privatnika, isto uredan). Dala mi je ARILIN rapid koje trebam staviti i nakon 4 dana ponoviti davanje urina.
Moje pitanje je: postoji li mogucnost da imam klamidiju buduci da moj dr. opce prakse kaze da se gram negativne bakterije ne mogu vidjeti na papa testu? i moram li zbog ovih tableta Arilin koristiti dodatnu zastitu? inace me nista ne boli tijekom odnosa jedino jos uvijek jaka bol na samom kraju mokrenja
ispricavam se unaprijed na duzini teksta
molim Vas za savjet
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Cilest koristite dalje normalno , nije smanjana zaštita i probajte urinokuluru napraviti privatno

avangarde111

a da li se partner isto treba s necim lijeciti i treba li napraviti kakva testiranja?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko nema smetnji za sad ne. I chlamydia se može dg . na papa testu.

avangarde111

Postovana doktorice,
nakon ponovno obavljenih pretraga (urinokultura, brisevi na klamidiju, ureoplazmu i mirkoplazmu) pronadena mi je sljedeca bakterija:
straphylococcus saprophyticus-10(4) SEd 4-6 L: 2-4 E, ostalo negativno
Dobila sam NINUR kapsule koje moram piti 2 tj. Takoder vec 3 cikulsa imam probojno krvarenje 5 dana prije pauze, a kontracepciju pijem vec 7 mjeseci.
Moje pitanje je sljedece: da li trebam mjenjati kontracepcijske tablete ako se probojno krvarenje nastavi? (moja ginekologinja kaze da mi ne zeli mjenjati buduci da mi 6 mj se to nije dogadalo). I da li uz ove kapsule NINUR moram koristiti dodatnu zastitu tj utjecu li na efikasnost kontracepcije (nisam sigurna je li to antibiotik?)
Hvala
Lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

On je uroantiseptik , ne treba dodatna zaštitia . I probajte još 1+2 mjeseca ako bi i dalje bilo krvarenja mjenjajte.