Kontracepcija

Vikela

Deep

Postovana doktorice ,imala sam seksualni odnos u kome je partneru u toku odnosa spao kondom i ostao u meni sto nismo shvatila tek nakon nekoliko sati ,on
je tako i svrsio u mene. Odnos sam imala 06.09 u jutarnjim satima ,a tabletu sam popila nakon 14h odnosno jednu tabletu Vikele koju sam kupila u apoteci.
Zadna menstruacija mi je zavrsila oko 26.08.! Veoma sam zabrinuta i neznam da li je ta tableta uopste djelovala ,nisam isla kod ginekologa jer nisam u svom gradu. Cula sam da su te tablete nepouzdane i da opet dolazi do trudnoce ili vanmatericne trudnoce. Zaista neznam sta da radim van sebe sam ,nakon koliko da uradim test za trudnocu. Hvala Vam puno happy

Natalija Beljo, dr. med.

Popili ste Vikelu unutar 72 sata , mjesečnica neće doći kada bi inače došla tako da još morate pričekati.

MilicaMica

Poštovana doktorice, imala sam spolni odnos tokom kojeg je doslo do pucanja zaštite. To se dogodilo po mom računanju u toku plodnih dana ( trajanje zadnjeg ciklusa je bilo od 5.02 do 14.02) Poslije 16 sati sam uzela tabletu koju sam kupila u apoteci pod imenom ¸¸Vikela¸¸¸ kod koje dodje samo jedna tabletica u pakovanju. Pošto nisam nikad prije imala iskustva sa ovim, molila bih ako možete da me posavjetujete i kažete šta i kako dalje, dal sam sigurna sa ovom tabletom i sl. pitanja koja su vas vjerovatno pitali po hiljadu puta, ali stvarno bi mi znacilo da mi odgovorite što prije budete u prilici.... Unaprijed sam puno zahvalna

Natalija Beljo, dr. med.

Popili ste na vrijeme tako da sad čekajte krvarenje koje neće biti u vrijeme očekivane mjesečnice može kasniti ili doći ranije. Od toga dana računajte za sljedeći ciklus.( dolazak iduće)

Jeca89

Postovana doktorice, da li postoji ikakvo objasnjenje za ovakvu situaciju,imala sam sa deckom odnose i desilo se da tri puta uzastopno pukne kondom. Mi smo potpuno zbunjeni...ni sami ne znamo kako ni sta,bila sam u plodnim danima i popila sam vikela tabletu a inace mi nije redovna menstruacija vec duze vrijeme..

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost ne, jer su veličine univerzalne, ali razmislite da počnete koristiti kontracepciju.