Klinička farmakologija s toksikologijom

Dabroston

Ivana

Poštovani!
Zanima me koliko dugo mogu koristiti dabroston,naime imam problema s neredovitim mjesećnicama i policističnim jajnicima, pokušala sam uzimati Diane 35 ali sam od njih imala glavobolje, mučnine...uglavnom radije bih uzimala Dabroston jer od njega nemam nikakvih nuspojava nego kontracepcijske tablete. Moj ginekolog kaže da Dabroston nije dobro uzimati dulje od tri mjeseca...da li je to istina?

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Nije specificirano koliko dugo se može ovaj preparat uzimati, ali se prekida onda ako nije došlo do učinka koji se očekuje (regulacija mjesečnice npr). To je hormon koji je važan u drugom dijelu ciklusa te se može dogoditi navlačenje tekućine isl.

Lijep pozdrav
dr Viola MAcolić ŠArinić