Klinička farmakologija s toksikologijom

ergometrin

maja

Poštovani,
Da li je za novorođenče štetno ako majka dojilja uzima Ergometrin 3 puta dnevno i to svakodnevno u razdoblju od 3 tjedna. Lijek je bio propisan radi sumnje na zaostatak placente a nakon izvršene manualne eksploracije maternice i to zajedno s antibiotikom Novocefom.
Unaprijed zahvaljujem

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Ergotamin se izlučuje u majčino mlijeko i može uzrokovati simptome ergotamizma u dojenčeta (povraćanje, proljev...). Ako se lijek uzima u višim dozama ili kroz duže vrijeme bilo bi uputno u do vrijeme ne dojiti dijete, a ovaj lijek čak može dovesti do prestanka lakatacije.

Novocef je cefuroksimaksetil lijek iz skupine cefalosporinskih antibiotika koji se mogu davati u trudnoći i prilikom dojenja.

Lijep pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić