Otorinolaringologija

bipolar radiofrequent therapy

mirna

Zanima me vase misljenje o tretmanu uvecanih krajnika metodom "bipolar radiofrequent therapy", postoji li dovoljno informacija tj. iskustava do sada, kakvi su rezultati, ima li negativnih popratnih pojava? Radi se o djecaku od skoro cetiri godine koji ima dosta uvecane krajnike, vec duze vrijeme nema ucestale angine ali je sitnijeg rasta i gradje. Da li je primjenjivo na djecu, radi li se u Hrvatskoj?
Najljepša hvala.

prof. dr. Željko Bumber

Još jedna od mogućnosti za uklanjanje tonzila sa ciljem smanjenja krvarenja i komplikacija. Na ovogodišnjem kongresu dva izvještaja (Split i Rijeka) . Osobno nemam iskustava. Njihovi zaključci govore u prilog smanjenju krvarenja za vrijeme op. Ostalo je slično.