Otorinolaringologija

magnetska rezonancija sinusa

ana

Molim Vas da li je magnetska rezonancija sinusa učinkovitija od CT sinusa, kao i magnetska rezonancija mozga od CT mozga.U kojem slučaju je potrebno napraviti magnetsku rezonanciju, a u kojem CT.

prof. dr. Željko Bumber

Za mozak NMR za sinuse CT. Meka tkiva bolje je pregledati NMR.
Kod defekata kosti i sl. u slučaju promjena na mekim tkivima također CT. No ovakva podjela je vrlo gruba i od slučaja do slučaja se određuje koja je tehnika bolja. KOd nekih promjena na vratu unatoč općoj tendenciji CT snimanja ja bolje vidim uz pomoć ultrazvuka i sl.