Pedijatrija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 6661 | Broj poruka: 26489

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126


Apsces u djecaka


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Dona12

25.02.2018. 19:05

Postovani,
Zanima me na koji nacin je najbolje tretirati apsces na straznjici djecaka starog dva mjeseca. Djecaku je pedijatrica ocistila apces jer je bio zreo i propisala antibiotik(Klavocin). Vec dan iza ciscenja apces se gnojio i gnoj je samostalno izlazio. Medjutim nakon popijenog antibiotika i dalje je prisutna kvrzica velicine zrna rize. Da li mozete reci koji je najcesci uzrok apscesa kod tako malih beba.
Zahvaljujem na Vasem odgovoru
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

05.03.2018. 09:15

Apsces na stražnjici nije dovoljno konkretna informacija. U svakom slučaju zbog male dobi djeteta treba biti vrlo oprezan kako se upala ne bi proširila. Ako je riječ o području oko čmara tada treba isključiti postojanje fistule - ako ona postoji tada se najčešće mora operativno odstraniti. U suprotnom se upala ponavlja.

Dona12

11.03.2018. 00:05

Opet cu Vas traziti misljenje. Rijec je o apscesima koji se nalaze tik do anusa, na razlicitim mjestima, jedan se povukao, drugi je vec dva puta ciscen u pedijatrice, opet se gnoji, a na trecem mjestu takodjer do anusa pod prstom se osijeti mala kvrzica. Misljenje kirurga jest da zljezde nisu razvijene te se sada tek razvijaju i posljedica su apscesi koji nisu zabrinjavajući. Terapija je stavljati slanu kupku, propisana je Betrion mast i dezificirati kod mijenjanja pelena antiseptikom. Medjutim mene je kao roditelja ipak strah jer nikakave pretrage nisu vrsene, stoga me zanima Vase misljenje kako bi ste postupili u ovom sucaju. Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

12.03.2018. 10:30

Nije potrebno raditi nikakve laboratorijske pretrage. Ako niste bili kod dječjeg kirurga tada to učinite ("odrasli" kirurzi se rijetko susreću s ovim problemom).