Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Cijepljenje

Romina

Poštovani,

malo su me zbunile informacije koje su došle do mene-dvije liječnice s različitim odgovorima. Naime pitanje je kada moram docijepljivati dijete s 5u1? U 1. godini u periodu od 4 -7 mjeseci dobio je 3 x 5u1. S navršenih 13 mjeseci primio je Priorix.
Sada ima 16 mjeseci i kada i što mora primiti od slijedećih cjepiva- u naredne dvije godine. Svakako planiramo ( ako treba ) 5u1.

Hvala!

Dr. Darko Richter

U drugoj godini života treba primiti još jednu (4. dozu), te zatim s 3-4 godine 5.dozu, ako namjereevate sve raditi s "5 u 1". O tome nije bilo nikakvih razliika između vaše 2-3 liječnice, jer tako svi dobiju napismeno od Ministarstva.

Romina

Poštovani,

prije mjesec dana promijenili smo izabranu liječnicu. Bivša ga je naručila za cijepljenje u rujnu, a sadašnja je rekla " ma ne on će se cijepiti tek s pune dvije godine (radi se o 5 u 1 ). Sve to me zbunilo pa sam Vam pisala.

Dr. Darko Richter

4. dozu će primiti s navršenom 1 godinom života, a 5. s navršene 2 godine. Ovo, s navršenom 1 godinom znači bilo kada između 12-23 mj. života, a ono s navršene 2 godine znači bilo kada od 2. rođendana do 99. godine života. Imaju vaše doktorece sve napisano, ne znam što brinete.