Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Crvene fleke na zatiljku

anamisdemeanor

Poštovani!
Mojoj osmomjesečnoj djevojčici su se iznenada pojavile crvene fleke na zatiljku.
Mislila sam da se nažuljala od ležanja(jer tako otprilike izgleda) ali još uvijek ne prolazi.
Inače je dojim+dohrana.Dosad nije imala nikakvih reakcija na dohranu.

Darko Richter, dr. med.

Kako se to fleke pojavljuju iznenada? Ili je to istina, ili je istina da ste ih tek sada uočili. U tom slučaju radi se o rodinom ugrizu. U prvom slučaju - naravno da ne znam dok ne vidim. Ja većinu stvari koje vide roditelji ili ne vidim, ili vidim posve drugačije.

anamisdemeanor

Oprostite na krivom izražavanju.Mislila sam reći da sam ih tek zamjetila.Kod nje nije teško nešto ne zamjetiti na glavici,jer nema puno kose.
Nakon nekoliko sati je nestalo,pa se ponvno malo pojavilo.Jeli moguće da se takvo što pojavi od znoja?

Darko Richter, dr. med.

Da.