Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

crvenilo u oku

nataša

poštovani, moja desetomjesečna djevojčica trenutno u donjem kapku ima kao da joj je pukla kapilara, tj. blago crvenilo koje je lagano zarozilo jedan veći dio bjeloočnice.moguće je da je propuh a možda se i udarila. to ju ne svrbi, baerm ne primjećujem da se češe nešto posebno.zanima me mogu li joj kako pomoći da to što brže prodje i imate li kakva iskustva o tome? trebam li se javljati pedijatrici zbog toga jer naša se pedijatrica lako izživcira ako dodjemo, po njenom mišljenju, bez neke prijeke potrebe na pregled?!
hvala unaprijed

Dr. Darko Richter

Imam slične reakcije kao i vaša pedijatrica, no, ipak, ako joj kažete da ste zabrinuti i da zapravo niste sigurni što bi trebalo učiniti, možda se neće jako izživcirati. Možete promatrati dijete još dan vremena, ali, ako se stanje bude pogoršavalo, npr. oko bude jako suzilo, više se zacrvenilo, diejte bude nemirno, svakako odite pedijatrici. Ne znam štol bi to moglo biti dok ne vidim dijete, a sumnjam da bih danas odmah pogodio što je to,i zato bih se vjerojatno izživcirao ako biste mi dijete odmah danas donijeli. Sve ima svoje vrijeme, ne može se dijagnoza postavljati unaprijed.