Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

parfenac - bufexamac

branka

Poštovani,

da li biste preporučili parfenac kremu kao terapiju za ekcem kod trogodišnjeg djeteta?
Moja kćer ima ekcem praktički od rođenja, do sada nismo upotrebljavali steroidne kreme, povremeno smo koristili elidel, dok nismo saznali o novoj klasifikaciji FDA.
Kako joj je u zadnje vrijeme dosta loše i koju god kremu pokušamo staviti na lice (osim zagrebačkog melema) žali se da ju peče, pokušali bismo s gore navedenom kremom da se koža malo oporavi i smiri, osim u slučaju da nije za djecu ili da ima neke popratne pojave.
Molim vaše mišljenje. Hvala unaprijed.

Dr. Darko Richter

Osobno nemam puno iskustva s Parfenac-om, ali znam da ga često propisuje jedan dermatolog kojeg osobitocijenim: dr. Željko Pavičić. Ima privatnu ordinaciju u Zagrebu. No, možete se raspitati i na forumu za dermatologiju u okviru ovog portala. Ovo je ipak čisto dermatološka tema.

branka

Najljepše zahvaljujem.