Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Bronhitis ili?

Zeljka

Postovani,

Molila bih Vas za savjet.
Prije par mjeseci smo odselili u inozemstvo, i od tada moj jedanaestogodisnji sin ima problema .
U par navrata u jutarnjim satima je iskasljavao ugrusanu krv.
Doktori mu prepisuju samo Amoksicilin.Stanje se popravi nekoliko mjeseci i opet se ponavlja isto.Kasalj ujutro i izbacivanje ugrusane krvi.
Ja sam jako zabrinuta i molim Vas za savjet koje nalaze da napravimo?

Unaprijed zahvalana

Dr. Darko Richter

Ovo je apsolutna indikacija za temeljitiju obradu, iako, u djece u diferencijalnoj dijagnozi nema onih najgroznijih mogućnosti koje napadaju odrasle (karcinomi). Ipak, treba točno vidjeti odakle je ta krv: iz nosa, iz ždrijela, iz traheje i bronha, ili je možda iz jednjaka-žaluca. Svoje doktore tamo trebate točno upitati: odakle je ta krv, po njihovom mišljenju. Ako nisu sigurni, odredit će vam svakojaku obradu, i tada ćete osjetiti što to znači imati vrnhunsku medicinu (pretpostavljam da ste negdje na Zapadu), i vrhunske cijene, a čekanje vam neće biti puno kraće nego u nas.