Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

smegma

Dalibor

Poštovanje.

Dijete 15mj. kožica mu se na piši mogla prevući do pola.
Doktorica je to primjetila i u jednom navratu mu rukom prevukla na silu kožicu preko cijelog glavića pri tome je došlo do krvarenja i upale.
Mazali smo antibiotikom i nekako se upala povukla.
Kod sljedeće kontrole mu je navukla opet kožicu i istisnula smegmu.
Opet je došlo do upale ali krvarenja nije bilo.Upala traje 1 dan.
Rekla nam je da redovito čistimo smegmu.

S njemačkog i kanadskog weba doktori strogo zabranjuju diranje piše i bilo kakvo čišćenje smegme,dok god dijete nesmetano piški.
A s vremenom će sam prevući kožicu preko glavića.

Dodatni problem koji se stvorio dijete neće piškiti, iritacija s vodom sve manje pomaže pa ima bolan mjehur.

Molim Vas obrazložite i pomagajte savjetom, hvala.

prof. dr. sc. Ana Votava Raić

Štovani gospodine,
Vaša primjedba da dijete neće mokriti pobuđuje sumnju na poteškoće kod mokrenja. S obzirom na prethodne upale, nije isključeno da se razvija stečena fimoza s nakupljanjem sadržaja (što pogoduje upalama). Mislim da bi bilo dobro dijete pokazati pedijatrijskom kirurgu koji će Vam ne samo kazati trenutno stanje, već ga i riješiti, ako je potrebno.
Pozdrav.