Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ekg

marina

Imam djevojčicu koja ima 4g.Radili smo ekg jer treba na operaciju mandula.Jako me uznemirila i zabrinula rečenica PARCIJALNI BLOK DESNE GRANE.Molim vas da mi objasnite što to točno znači,jer danas nikako normalno ne funkciniram kad sam to pročitala.
UNAPRIJED HVALA

Dr. Darko Richter

Nepotpuni blok desne grane ima jako puno posve normalne djece, a među njima jedan mali broj može imati takav nalaz uz atrijski septalni defekt ili neku drugu srčanu grešku koja opterećuje desnu komoru. Bez kliničkog kardiološkog pregleda ovaj nalaz ne znači puno.