Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kks kod djeteta

vida

Poštovani!

Dijete je staro 2 godine, prije nekoliko dana vadilo je krv, a kod doktora smo naruceni tek za tjedan dana pa bi molila objašnjenje krvne slike jer neke vrijednosti odstupaju.

WBC 5.91
NEU 1.95
LYM 3.19
MONO- .470
EOS- .212
BASO- .087

RBC- 4.66
HGB- 123.
HCT- .361
MCV- 77.3
MCH- 26.5
MCHC- 342.
RDW- 15.9

Koliko ja vidim u nalazima RDW(sedimentacija eritrocita) je blago povišen, a MCV i MCH smanjeni. Molim pomoć jer nigdje nemogu naći vrijednosti krvne slike za malu djecu.
Hvala unaprijed!

Darko Richter, dr. med.

Ja ne znam što je RDW. Ostalo set dobro vidjeli.
Ne znam kakvo objašnjenje mislite da moćete dobiti, a da mi ne kažete zbog koje je indikacije rađena krvan slika.
Ja sam totalno glup ako ne znam indikaciju.

vida

Dijete je bolovalo od akutnog cistitisa blažeg oblika. Uz krvnu sliku na kontrolnom pregledu vadili smo i urin koji je uredan.
RDW je sedimentacija eritrocita.
Hvala

Darko Richter, dr. med.

RDW ne može biti sedimentacija, jer je to ESR.
Tako da mene ne zanima što je RDW.
A ostalo je uredno.