Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

multivitamini

nebo

Poštovani doktore Richter, zanima me koliko su multivitaminski preparati u obliku šumećih tableta dobri za djecu. da li ih uopće djeca od 5 - 8 godina trebaju konzumirati? ako ne, zašto ne? Što mislite o korištenju tih pripravaka kod odraslih? imaju li toliko povoljan učinak na organizam koliko se to reklamira? Unaprijed hvala!

Darko Richter, dr. med.

Multivitamini ne služe ničemu, jer gotovo nikome na svijetu ne nedostaju svi vitamini, a ako mu nedostaje 1 il 2 vitamina, u multivitaminskim preparatima ima ih premalo da bi bili ljekoviti. Nula bodova.

nebo

E doktore, stvarno ste jedinstveni! Hvala vam na odgovoru. Da je bar više toliko realnih i iskrenih ljudi poput Vas koji će nama laicima otvoreno reći kako stvari stoje na pojedinim područjima u kojima su stručnjaci. Ovako slušamo pojedince koji na svojim radnim mjestima za određeni postotak reklamiraju određeni proizvod a mi se toga uhvatimo i onda već prazne novćanike još više praznimo na proizvode koji vrijede "nula bodova". Lijepi pozdrav!