Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

neuropedijatar?

Mirko

Lijepi pozdrav!
Moj sin će sada navršiti 10 mjeseci.
Ima dijagnozu cerebralne poremetnje kretanja(tetra obrazac).
Ide na vježbe razvojne gimnastike već 6 mjeseci i vidi se napredak.
Moja supruga je imala normalnu trudnoču i porod.
Sin je bio težak 4300g i 51 dug.Odma po porodu je imao nizak šečer,a dan poslje dobiva i žuticu.Liječen je fototerapijom i infuzijom.
Zanima me dali je potrebno da se obavi pregled kod neuropedijatra,s obzirom da nas nitko nikad nije slao k njemu na pregled.
Čuo sam da sva dijeca sa ovom dijagnozom su bila kod neuropedijatra,a nama nitko to nije rekao.Ubiti tko odlučuje o tom dali djete treba ili ne treba kod neuropedijatra?
Moja supruga če uskoro predati zahtjev za produljenje porodiljskog,jer je fizijatrica preporučila da majka ostane kod kuće.Pa me zanima dali na komisiji za produljenje treba i nalaz od neuropedijatra,ako dijete ima ovu dijagnozu?
Sa štovanjem

Dr. Darko Richter

Naravno da bez neuropedijatra ovo dalje ne može. No, mislim da jeneuropedijatar ipak negdje skriven, bilo iz doba rodilišta, bilo negdje uz fizijatra.