Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Upala pluca

macica29

Postovani,
djecak od 6 godina je dobio virusnu upalu pluca. U cetvrtak ujutro je imao 39 temperaturu koja mu je rasla svakih 4-6 sati. U petak smo otisli k doktorici, poslala nas je na vađenje krvi jer se nista nije vidjelo i po nalazu je nesto virusno. Za svaki slucaj ga poslala na snimanje pluca i tu se pokazalo da ima bronhopneumoniju. Temperaturu je u petak imao 2 puta i danas, u subotu, je imao 37.5 ujutro. Dala mu je sumamed 5 dana i da miruje. U srijedu kontrola. Dakle, od simptoma je imao samo temperaturu, ne kaslje, ne smrca.
Mi imamo rezervirano more 10.8. do 17.8. Hoce li smjeti ici ili bolje da preskocimo ove godine? Bojim se jer obozava more, voli roniti, skakati... zivahno je dijete i bit ce tesko da bude "mirniji".

macica29

Da, zaboravila sam napisati. U 12.mj 2023.je imao upalu pluca, onda je kasljao, smrkljavi bio, 5 dana je pio sumamed, nije mu pomoglo, dobio je onda zinat jos, tek onda mu je pomoglo.
Sad je sve u redu osim temperature. Crp mu je 8.1.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mozete ici na more, tjelesne aktivnosti prilagodite prema njegovom ponasanju - ako se brze umara tada ih smanjite.

macica29

Postovani,
hvala na odgovoru. Bili smo danas na kontroli, CRP mu je 0.2, leukociti 3, a limfociti 64.8. Ostalo je dobro.
Moramo ponovno u petak na vađenje krvi. Pretpostavlja da je krvna slika takva zbog antipiretika, ali da provjeri.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerojatnije da je to učinak virusa.