Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

zacepljen nosic

pavlov

Postovani dr, molila bih vas za savjet
Moja curica ima 6,4 godine i prije 4 sedmice bila je prehladjena,od tada po noci ne moze da spava od zacepljenog nosa
Svaku noc prije spavanja normalno dise na nos,cim zaspe pocne da hrce , tacno osjetis kako joj je nos zacepljen,zbog toga strasno lose spava, budi se prije 6h ,i svako jutro prvo se namuci ,ispalce i onda izduva nos,
Sline su svjetlije boje ali se tesko izvlace.
poslije toga cijeli dan je sve ok, ide u obdaniste, igra se, jede,sve dok opet ne zaspe
Juce smo nazvali naseg dr, ali vjerovali ili ne i ovdje u Njemakoj pedijatri strajkuju, jer osiguranja hoce da promjene neke zakone, nece vise sve da pokrivaju za djecu,To nam je setra rekla kad smo nazvali.
Otisli smo kod zamjene,ona nije nista nasla kaze moguce da se veze virus na virus
Mene samo interesuje i ako je virus kako samo po noci
Molila bih vas da li imate neki savjet.

Darko Richter, dr. med.

Kada dijete ima puni nos, neka ga ispuhne, i,ako je to noću, neka nastavi spavati.

pavlov

hvala dr
Ma probala sam da je probudim, ali onda se probudi ljuta , i pocne plakati, a nema veze, evo danas joj se nos otvorio i po danu
Pocela je kasljati , kihati pa ce valjda sve to izaci.samo da ne dobije temperaturu
U obdanistu kazu sva djeca su prehladjena
Ukljucila sam joj kapi za nos,
Hvala jos jednom

Darko Richter, dr. med.

Nisu mi jasne ove kapi za nos, ako je bolje.

pavlov

Nos joj se dobro otvorio evo 2 dana, ali jutros je ustala sa placem boli je grlo,ne moze da pije ,kad je natjeram bar malo ona vristi boli grlo
Ma ne znam ni sama, citavu noc je prekasljala , sad grlobolja
izgleda da se bas dobro nahladila
hvala vam puno