Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Krasta na leđima koja ne cijeli

ivanavid21

Poštovanje

Pisala sam danas vezano za svoj problem oko guljenja kože na dlanovima,no moram pitati u vezi druge stvari.Kod svog oca(63 godine) već neko vrijeme pratim jednu krastu ja na leđima,tvrdoglav je i ne želi da se brinem o tome.Imam tek 21 godinu i zabrinuta sam jer mi se čini da je krastica sve veća i nekako izbočena,izgleda kao krastica koja će otpasti ali nema nikakvog pomaka.Premazujum mu krasticu svako malo s rakijom no nista,ne znam kako da ga nagovorim na pregled,kaze da ga nista ne boli,ne svrbi i da ga kontakt s alkoholom ne pecka ali je spomenuo kako mu je malo nelagodno prilikom podizanja ruke.Možete li mi reci sto dalje? Ima li to kakve veze s karcinomom kože?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
Premazivanje rakijom neće pomoći; naprotiv može uzrokovati dodatnu iritaciju i upalu kože.
Da bi se došlo do dijagnoze, odnosno isključenja karcinoma kože, neophodan je klinički i dermoskopski pregled dermatologa.