Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Roaccutane za blage, ali uporne akne

Kathi96

Postovani, zanima me smije li se Roaccutane koristit kod blagih do srednjih akni? Ukoliko je odgovor da, smanjuje li se u tom slucaju vremenski period tijekom kojeg se mora uzimati roaccutane i postoji li veca sansa za dobivanje komplikacija odnosno nuspojava nego kod teskih oblika akni?
Borim se sa njima vec godinama, probala sam sve, nista nije trajno pomoglo. Koristila sam cak i antibiotike, doksiciklin koji mi je potpuno ocistio lice, ali naravno akne su se vratila nakon prestanka uzimanja antibiotika. I minociklin koji je samo u dozi od 100mg dnevno imao neko djelovanje, u dozi od 50mg dnevno nije bilo nikakvog pomaka. Za lokalnu terapiju ne trebam ni govoriti, nista od krema i gelova nije imalo pretjeranog ucinka. Hvala unaprijed!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Roaccutane se koristi samo kod teških akni. I kod njih nakon prestanka uzimanja, akne se mogu reaktivirati.