Rak debelog crijeva

Problemi s disanjem i probavom

Ginger1996

Poštovana, molim Vas pomoć.
Radi se o mom ocu, 1965. Godište je, prekomjerne težine (ali ništa pretjerano).

Vec nekoliko mjeseci ima problema s disanjem koji se pojavljuju nakon obroka. Nakon obroka ne može normalno disati, tj. Veoma plitko diše i otezano diše. Obroci su bili sve manji da bi sad došlo do toga da ne može disati čak i ako pojede npr. 1 običan tanjur variva ili bilo koje druge hrane, znači količina jedva približna normalnom obroku a kamoli prejedavanju ili nečem sličnom. S obzirom da forumi vezani uz probavu ovdje više nisu aktivni, iskreno se nadam da mi barem nekako možete pomoći savjetom. Već smo doma pomalo "ludi" i zabrinuti jer čak i kada cijeli dan popije 2-3 čaše jogurta već mu je teže. Da bi mu se nakon gore opisanog obroka nakon kojeg teže dise disanje vratilo u normalu, potrebno je i 8-10 sati. Zbog epidemioloske situacije se puno manje kretao zadnjih godinu dana i sada ne može prehodati ni 20 metara (i to u fazi kada nije jeo te nema otezano disanje) a da se ne uspuse i ne stane par minuta da dode do zraka. Iskreno Vas molim za neki savjet jer odbija posjet doktoru, koronu potvrdeno nije imao.

Ginger1996

Nema odgovora?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
savjetujem da se otac čim prije javi liječniku