Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Bezbojni osip

Dunjasormara

Lijep pozdrav! Trudnica sam 34tt
Pojavio mi se osip po cijelom tijelu, najviše po dlanovima i rukama te ispod grudi i iza koljena. Osip krene s bezbojnim izbočinama koje svrbe, a nakon češanja izbočine postanu crvene. Krvna slika ok, nije kolestaza. Dermatolog mi je ustanovio da je to svrab i dao mi je da mažem peruvijanski balzam, međutim situacija se nije smirila i ti bezbojni čvorići mi se šire sve više po tijelu. Novi termin kod dermatologa imam tek 31.1. Kako si pomoći i ublažiti svrbež do tada te što bi to moglo biti?

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
kod trudnica trebamo biti oprezniji nego kod drugih pacijenata, pa Vam ne mogu dati neki konkretniji savjet osim da kožu mažete neutralnim preparatima (CeraVe, Dexeryl i sl.) i to na mokru kožu. To bi treblo smanjiti svrbež.