Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

..osip četverogodišnji dječak. .

NiNy

Postovani,

molila bih Vas za Vaše mišljenje. Mom sinčiću od četiri godine i četiri mjeseca prije cca mjesec dana na desnom ramenu izašao je osip... Niže na linku dostavljam i sliku osipa... osip je u boji koze, ne svrbi ga i ne boli...pod opipom je hrapav.. Narastao je u odnosu na prvi put kad se pojavio... inače je dijete koje je alergično na jaje mlijeko i rakove... jaje izbjegavamo, od mlijeka pije jedino kozje na preporuku alergologa i to rjeđe nego prije... da napomenem trenira i plivanje na bazenu.. Možete li mi na temelju slike reci sto je..svakako namjeravamo otići sto prije u dermatologa ali svakako bih voljela vas savjet. Hvala vam puno, Nikolina

http://public.fotki.com/NiNy21/osip/#media

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o promjeni koja se zove lichen spinulosus. Riječ je o bezazlenoj promjeni, češćoj kod osoba s atopijskim dermatitisom. Možete mazati s nekim preparatom s 10% ureom (npr. Eucerin).

NiNy

Poštovani doktore, od srca Vam hvala na odgovoru happy