Endokrinologija i dijabetologija

Posle operacije stitne zlezde

Srdjan

Moje ime je Srdjan i moja mama je imala operaciju stitne zlezde u Mart ove godine. Mi se nalazimo u Americi. Njena stitna zlezda je totalno izvadjena. Posle operacije i sve do dana danas ona se neosjeca dobro uopste. Doktor joj ne govori kakvi su joj rezultati, jedino sto kaze je da on nije zadovoljan. Ona konstantno gubi kilazu, gubi kilazu, lako se zamara i on joj je preporucio koji se zove "Synthroid" i ima 0.1 MG, koji pije svako jutro. Molim vas ako mozete malo vise da mi kazete o svemu ovome i malo vise o samoj stitnoj zlezdi.

Hvala lepa,

Srdjan

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Teško je reći o čemu se radi. Jedna od mogućnosti je da nije još izbalansirana nadomjesna terapija hormona štitnjače (to je preparat koji uzima). Hormoni štitne žlijezde su nužni za normalni metabolizam. Najgora mogućnost bi bila da se radilo o nekom malignom procesu u štitnjači koji se proširio, no vjerujem da bi o tome obavijestili i Vašu majku i Vas. Svakako nastojte razgovarati s liječnikom koji će Vam objasniti što je to bilo sa štitnjačom zbog čega je trebla biti izvađena i gdje misli da je sada problem. U ovom forumu je već dosta bilo govora o funkciji štitne žlijede, pa vjerujem da će Vam neki drugi odgovori pomoći oko općih informacija, ali za konkretno stanje Vaše majke treba razgovarati s liječnikom koji je poznaje.