Oftalmologija

Ciste u oku

luciddreami

Postovani,
molim vas objasnjenje nalaza.
Ubm pregled oba oka,u projekciji pigmentirane tvorbe na 5 dati u mifrijazi vidljivo nekoliko cisti cilijarnog tijela anehogenog sadrzaja,najveca promjera 1.2mm.
Zanima me jesu li te ciste opasne?

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Ultrazvučna biomikroskopija ili UBM odlična je metoda za otkrivanje i praćenje promjena na šarenici i cilijarnom tijelu. U većini slučajeva ciste nisu opasne, no vaš oftalmolog procijenit će postoji li potreba za daljnjom dijagnostikom te koliko često trebate dolaziti na kontrolne preglede.