Oftalmologija

Mutan vid na jednom oku sa kontaktnim lećama

Ivanica 123

Pozdrav. Prije mjesec i pol dana sam počela nositi kontaktne leće a do tada sam nosila naočale. Doktor je ustanovio dioptriju -2.75 na oba oka. Sve ostalo što se tiče pregleda očiju je bilo uredu.
Zadnjih par dana osjećam da mi je vid na desnom oku mutan. Kada zatvorim lijevo oko primjećujem da je vid mutan a kada zatvorim desno oko vid na lijevom oku je sasvim uredu.
Kada gledam normalno bez zatvaranja bilo kojeg oka nemam taj problem.
Nadam se da sam uspjela objasniti problem..
Šta mislite da o čemu se tu radi?
Unaprijed zahvaljujem.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Kod svakog pogoršanja vida na jednom ili oba oka preporučio bih vam odlazak na kontrolni pregled kako bi se utvrdilo je li uzrok slabijeg vida u leći ili u samom oku.
Inače, odgovore na pitanja nositelja kontaktnih leća možete naći i ovdje na forumu www.cybermed.hr/forum/bolesti_i_stanja/kontaktne_lece