Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Dupli mliječni zubić?

Anonimna1995

Poštovani,
moj uskoro dvogodišnji sin ima sve zube osim petica (i gornjih i donjih).
Zubići su izbijali školski, u parovima i tipičnim redoslijedom. Gornja dvojka sa desne strane je nešto udaljenija od jedinice nego dvojka sa lijeve strane od druge jedinice. Ono što me zabrinjava da na tom većem razmaku između gornje jedinice i dvojke trenutno izbija još jedan zub. Da napomenem, dijete na gornjoj čeljusti ima obje jedinice, obje dvojke, obje trojke i obje četvorke, samo petice fale za koje ima pregršt mjesta iza četvorki. Dakle, zaista sam sigurna da to ne može biti dvojka ili trojka koju sam "krivo uočila" ili zamijenila zube obzirom da trojke imaju specifični oštriji kraj a četvorke su naravno plosnate i sve odgovara tipičnom izgledu zubi.

Postoji li u teoriji ili praksi takva mogućnost? I o čemu se ovdje može raditi?

Unaprijed hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

pojava prekomjernih zuba je poznata pojava.
Predlažem Vam da sa sinom posijetite doktora dentalne medicine i razjasnite o čemu se radi.