Kontracepcija

moguca trudnoca?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Je razdoblje nakon korištenja kontraceptiva najplodnije, ali svejedno treba pogoditi ovulaciju happy. Vama se čini da je ovulacija prošla (jajna stanica živi 24 sata), a i nije bilo ejakulacije, tako da sumnjam da ste išta napravili. Također vam nikako ne preporučujem hitnu kontracepciju, obzirom na interakcije s vašim lijekovima teško bi ju bilo dozirati. Čekajte, jer je šansa gotovo zanemariva.

snoopyca

Hitnu kontracepciju nebi ni koristila, jer u slucaju da sam zatrudnila nema veze, neka, zalomilo se, super, ja sretna i jedva cekam, al opet sam htjela prije pripremiti tijelo na trudnoću totalno. A kako ste mi odgovorili izgleda da cu i imati priliku pripremiti... (makar toliko zelim zatrudniti da mi je danas cijeli dan lagano mucno- al to je umisljeno al eto...)

Puno hvala na odgovoru happy

zabrinuta_ri

Kolika je mogucnost da sam trudna ako sam uzimala 6 mj Yasmin, 22. 1. sam uzela zadnju, menstruacija mi je dosla 26. 1. ja i decko smo negdje taman kad je menstruacija prestala 2 puta imali snošaj (prekinuti snošaj). danas mi 5 dana kasni, inace mi cesto kasni, ali svejedno sam zabrinuta, je li to radi stresa ili se trebam zabrinuti? mislila sam za par dana uzeti test ako ne dode.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako sam dobro shvatila negdje od 1.2. nemate menstruaciju? Napravite test, ne trebate čekati par dana.

kika19

poštovana! jel jajna stanica jos ziva ako mi je ovulacija bila prekjucer. i to 17.dan ciklusa?

llaallii

Poštovana.. Pijem logest već tri godine.Međutim, desilo mi se nešto nedpreviđeno. sad Dva dana pred početkom uzimanja nove kutije, sam imala odnos, i dečko je svršio u meni,..Nakon dva dana sam uzela pilulu.. (znači počela sa novom tablom).Dva naredna dana sam zaboravila ih uzeti zbog nepredviđenog službenog putovanja, kad sam se vratila uzela sam dvije propuštene tablete, i tu istu noć imala ponovo odnos.. Sutra dan, tj. jučer je nisam uzela, jer se bojim da nisam trudna..sadDa li je moguće da sam ostala trudna,??

Natalija Beljo, dr. med.

Ne

melenaes009

Poštovana doktorice,

evo prije svega, ma svaka Vam čast na brzim odgovorima i objektivnosti. -.-
Evo surfam forumom već 2 sata i tek me sad uvatila panika. Vidim da ova cura poviše (brinetta) ima sličnu priču kao i ja.

Uglavnom, imam redovite cikluse 27-32 dana (iako su mi u svibnju došle 35ti dan). Zadnju mjesečnicu sam imala 08.07., te sam računala plodne dane po standardnom ciklusu.
Imala sam odnos 29.07. (22-23ći dan od prvog dana ciklusa) i to ni minut-dva, jer smo odmah stali zbog straha od trudnoće. Tada sam već lagano i osjećala simtome pms-a. Drugi i treći put su bili 02. i 03. 08 (jer smo računali da su sigurni dani) i koristili smo metodu prekinutog snošaja.
Sada mi menestruacija kasni već tjedan dana (iako smo u Utorak radili 2 testa - oba negativna). Isti dan sam imala i pregled kod ginekologinje i rekla mi je da imam neku cistu koju bih trebala razbiti.

Puno sam ja tu sada napisala., uglavnom zanima me kakve su mi šanse da nisam trudna, te kada bi mi bilo preporučljivo raditi novi test.
Mnogo sam pod stresom zbog ovoga, osjećam bolove u leđima i osjetljivost dojki i imam laganiji bijeli iscjedak kao par dana prije ovulacije.

Molim za pomoć sad

Natalija Beljo, dr. med.

Testove ste napravili kad je kasnila tako da ste trudni pokazali bi i cista je razlog bolova i vjerojatno ste dobili Duphaston da popijte.Tako da nema panike.

melenaes009

Uaa, zahvaljujem na pomoći, sad mi je puno lakše.

Ma zakon ste!! happy