Kontracepcija

triquilar

mama75

Poštovano doktorice.Ovako pijem triquilar od drugog mj.i imala sam povremeno glabolje kad ih tek pocnem piti od smeđi tableta e sad od jučer sam počela novo pakovanje i sinoć i večeras kad popijem tabletu osjetim pritisak u prsima,neznam šta da radim da li da ih prestanem koristit.E sad pošto je muž sinoć ejakuliro u mene da li postoji šansa za trudnoću ako ih prestanem.Jer točno kad popijem tabletu dobijem taj osjećaj pritiska u prsima.unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A da vas nije malo strah uzimati tablete happy? Nakon 2 tablete nije baš pametno prekinuti uzimanje, nećete niti otprilike znati kad trebate ponovo krvariti. Ali ako želite, smijete prestati, od ovog odnosa nećete ostati trudni.

mama75

Doktorice puno vam hvala malo ste me smirili i znam da nije pametno sad prekidat pit tablete ja ću probat nastavit nadam se da će sve biti u redu.Do sad nisam imala nikakve probleme od njih osim glavobolje na početku smeđi tableta.I nadam se da ovaj pritiak u prsima nije povezan sa njima.Pozdrav.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije, to je neuroza, zato sam i pitala da li vas je strah. Samo mirno.

vrckava

Poštovana doktorice zanima me jel imaju kakve nuspojave ako se koriste triquilar pilule i antidepresivi (normabel,fevarin,luxeta,sanval) i lekadol il neofen? Hvala.

I zašto su te pilule sve različite boje tj.drugačije od ostalih pilula tj.yasmina? Jel ima to kake veze?

Draga doktorice ja sam vam jako plašljiva po prirodi pa me zanima vaše mišljenje i preporuka. Prije par mjeseci sam koristila yasmin pilule pa sam prestala jel mi nisu odgovarale i dobila sam triquilar recept ali ga još nisam počela koristit baš zbog straha (recimo da sam hipohondar što se toga tiče al ne za bolesti nego za trudnoću,imam odnose s dečkom s kondomom ali se ne mogu opustit zbog straha od trudnoće bilo s pilulama bilo s kondomom jel na to još nisam nikako spremna, pa ne znam šta da radim? Što bi mi vi savjetovali? Inače nisam baš upoznata s tim stvarima tj.nemam iskustva pa se valda zato tolko i bojim.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vrckava - određeni lijekovi za depresiju, ne ovi koje ste nabrojili, mogu izazvati nakupljanje kontraceptiva u organizmu. Pročitajte topik http://www.cybermed.hr/index.php/...ontracepcija/yasmin_i_drugi_lijekovi.
A boja itekako ima veze - Triquilar spada u skupinu trofaznih kontraceptiva, koji su potpuno različiti od jednofaznih, kakav je npr Yasmin.
Micika - nije da pametujem, ali ako ste nespremni odbijte happy. Pilule su vam puno sigurnije od kondoma, nadam se da to znate. Ako ne znate krenite čitati ovaj forum.

A možete mi reći jel kad kondom pukne ili je probušen to se vidi fino,mislim i osjeti se pod prstima? (Mislim na više probušen nego puknut)
hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Hm, ovo baš i nije pitanje za doktora, više za prijateljicu happy. Ali da

Vana_zg

Poštovana doktorice, nisam do sada pila kontrac.pilule,i bila sam kod doktora, i on mi je dao triquilar,ali bez ikakvih nalaza krvi,pa me zanima da li to mogu piti, iako nisu obavljene pretrage? Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte temu Obavezno pročitati

vrckava

Popila sam drugu kutiju triquilara i sad bi trebala počet s trećom ali me zanima jel se može napravit pauza od mjesec dana(zbog nečega) i onda opet nastavit piti ili to baš nije preporučljivo (oće li se šta poremetit ili neće poslije funkcionirat zaštita kako treba ili nešto)?

Hvala puno

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Smijete, ništa se neće poremetiti.

Možete li mi reći ima li kake veze ako se koristi triquilar i onda da se ide vadit hormon za štitnjaču(jel to poremeti nalaz ili slično) ? To sam dobila da idem provjerit jel imam jako lupanje srca i bol u prsima i onako kao da su mi pluća napuhana pa ne znam jel to od stresa ili pilula (trebam počet pit treću kutiju)?

Hvala najljepša

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Teško da je od pilula. Možete vaditi hormon štitnjače, pilule štitnjači niti smetaju niti koriste, nalaz će biti kakav je.

Miaaa

Poštovani,
ovo mi je bilo prvi put da koristim triquilar kontracepcijske pilule tj nikada nisam pilule... i sad me zanima,popila sam sve pilule na vrijeme,točno u sat.Zadnju pilulu sam popila u subotu,i dosada mi se nije pojavilo nikakvo krvarenje ni smeđi iscjedak-NIŠTA,samo malo bijelog iscjedka...u uputama piše da krvarenje nastupa od 2-3 dana nakon uzimanja zadnje pilule... Zašto mi se to događa?Već sam sve ove postove pričitala i po nekoliko put,i vidim da su svi imali barem smeđi iscjedak! Prvu pilulu sam uzela na prvi dan mjesečnice,znači zaštita je počela od toga dana...
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Bez brige, smije početi i sedmi dan pauze. Strpljenja.

Miaaa

Evo draga dr da vam kažem...strpljenje se isplatilo,i danas ujutro sam dobila,i totalno je bezbolna,neki novi,ali dobar osjećaj happy

Miaaa

Poštovani...završila sam sa prvom kutijom pilula,i imala sam krvarenje... Sad me zanima,u pauzi sam još uvijek,i tek sad imam kao neke nuspojave kao što su napirenost,imam kratki dah,kao i neku žgaravicu...jel to normalno?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A da se niste malo prejeli happy? Ti simptomi nemaju veze s pilulama.