Kontracepcija

triquilar

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost , bilo koja kontracepcija može uzrokovati ovakva simptome iako mi se čini da se ovaj drugi dio ponavljanja simptoma odnosi više na vrijeme oko nas pa se samo podudara sa korištenjem kontracepcije. tako da možete jio jedno vrijeme pratiti ili prestanite piti pa vidite.

suzi sos

postovana doktorice!imam jedno pitanje.koristila sam prije 2 godine kontracepcijske pilule triquilar i nakon nekog duzeg vremena sam prestala pit jer smo muz i ja htjeli djete..Kak sam rodila prije 3 mjeseca posto vise ne dojim,pa me zanima posto bi opet koristila te pilule kad bi po vama ih trebala pocet pit,kad dobim sad prvi menstrualni ciklus il kad mi zavrsi menstrualni ciklus,jer sam imala veliku pauzu zbog trudnoce.?!hvala vam unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Kad dobijete prvu mjesečnicu počnite ponovo piti , ali napravite pretrage.

ivana87

Poštovana doktorice. Pijem triquilar već 3 godine bez prekida pa me zanima bi li trebala napraviti neku pauzu ili ne?
Nemam nikakvih tegoba,a dosad su mi nalazi krvi i papa testa uvijek bili dobri pa me zanima vaše mišljenje o
nužnosti pravljenja pauze nakon određenog vremena.
Pozdrav

Funny face

pozdrav! molim Vas za savjet. prije dva tjedna imala sam menstruaciju, koja je uvijek bila redovna. pila sam pilule do prije neki dan kada sam prestala sa uzimanjem zbog mučnina koje sam osjećala. tri dana nakon prestanka dobila sam krvarenje pa Vas pitam da li je to normalno ili se moram obratiti svom ginekologu?
hvala puno

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je sve ok nema potrebe.

Lady26

Postovana doktorice,
Dosada nikad nisam koristila tablete za kontracepciju, prijateljica apotekarka mi je preporucila Trinquilar.
Tablete mi trenutno trebaju kako bi odgodila dolazak mjesecnice zbog godisnjeg odmora i odlaska na more a poslije ih zelim redovno piti.
Na koji nacin mogu odgoditi dolazak mjesecnice, kad ih poceti piti i koliko dugo? Napominjem da ih poslije zelim redovno piti zbog zastite, imam curicu od 17mj i ne planiram ubrzo drugo dijete...
Hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite prvo krvne pretrage, potom ako je sve u redu sa prvim danom ciklusa počnite piti. Jedino bi napomenula da sa svojim ginekologom porazgovarate koji kontraceptiv da koristite.

Mery2012

Poštovana doktorice! Prije 2 dana sam popila prvu kutiju Triquilara. Imam hemangiom na jetri i čula sam da nebi smjela koristiti kombinirane kontraceptive. Moj doktor kaže da to nije nikakav problem. Hemangiom je 3x4cm već 3 godine.Što da radim? Triquilar mi odgovara a strah me je trošiti ga zbog hemangioma.Nalazi od jetre su bili dobri a druge nalaze nisam radila. Molim Vas pomagajte!

Natalija Beljo, dr. med.

U principu da, ali ako je vaš ginekolog s tim upoznat uz češće kontrole jetre i njega pijte.

Mery2012

Poštovana doktorice,hvala Vam na odgovoru. Meni će za par dana 40god.pa me zanima baš vaše mišljenje u vezi hemangioma i Triuilara ili možda imate neko bolje rješenje. Napominjem da imam česte upale mokračnih organa,a iginekoloških.Spirala mi stoga nikako ne odgovara. Već ste mi puno pomogli pa se nadam da čete i sada.Ako nastavljam sa Triquilarom moram krenut sutra! Puno,puno hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Na jedno od pitanja na forumu posjetiteljici sa sličnim problemom sam savjetovala spiralu, kod Vas s obzirom na upale ne. Ako čitate kontraindikacije za pilule onda su navedene i bolesti jetre. Sad se pitate i što je na kraju rješenje; na našem tržištu dostupna je kontracepcije u obliku vaginalnog prstena -Nuvaring pa možete probati s njim jer se zaobilazi prvi put jetre

Mery2012

Hvala,hvala! Još samo jedno pitanje! A Cerazette? Jesu li i one opasne za hemangiom,s obzirom da ne sadrže estrogen?Molim Vas još samo ovaj odgovor! Hvala najljepša!

Natalija Beljo, dr. med.

Nije tu pitanje estrogena, već prolaz kroz jetru. Svi per os idu kroz jetru.

bojana011

Postovana doktorice zadnji spolni odnos sam imala prije 10 sati ,i u panici smo da nisam ostala trudna, radili smo to i prije i sumnja i briga nas ubi....Kupila sam triquilar, i ne razumime se bas najbolje kako se on koristi...jel se pije dnevno jedna tableta ili ? i koliko dugo moram piti da spijecim ako je zaista doslo do trudnoce , i jel se one mogu poceti piti kad hocemo, na upustvu pise da se piju pprvog dana menstr. ciklusa , molim vas pomozite

Natalija Beljo, dr. med.

Važno je da ne pijete nikakvu drugu kontracepciju. Triqular popijte 3bijele sad pa za 12 sati ponovo 3 bijele tbl. Svih 6 trebate popiti unutar 72 sata od odnosa

leica202

Poštovanje,
Možete li mi reći da li se nova kutija triquilara počinje piti 8 dan nakon pauze iako slučajno ne dođe do krvarenja?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Trebalo bi biti krvarenje makar i malo i da 8 dan počinjete novi blister.