Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

infiltratio lymphocytaria cutis

Miky

Kako se liječi ta bolest? Koje lijekovi su potrebni?

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Radi se o bezopasnoj bolesti no prije lijecenja nadam se da je
bolest potvrdena uzimanjem tkiva.Postoje vise mogucnosti lijecenja.
Od lokalnih metoda dolazi u obzir : kortikosteroidi bilo injekcijom u promjenu ili premazivanjem, zaledivanje i eventualno laser, protopic mast.Od lijekova koji se uzimaju na usta : dapson i antimalarici.Navedeni oblici lijecenja su dostatni za vecinu slucajeva jer se ponekad radi o promjenama koje se opiru lijecenju te se primjenjuju metode i lijekovi koje nisam naveo.Izbor lijecenja treba odredit dermatolog ovisno broju promjena i lokalizaciji, dobi i ostalim faktorima.