Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Madeži?

cleopatra1411

Poštovani, molim Vas savjet. U zadnjih 3 godine puno sam se udebljala (30 kg). Imam problema sa začećem pa čitavo vrijeme uzimam razne hormone.
U više navrata sam primijetila jako sitne žarko crvene točkice po cijelim rukama, a sada ih je jako puno, posebno na nadlaktici. Sitne su, doslovno kao desetina milimetra, i vide se samo izbliza.
Ne znam da li umišljam ali čini mi se kao da mi se na nekim mjestima gdje su bile malo veće, kroz duže vrijeme stvorio smeđi madež (primjerice, nekad sam imala samo 2 a sada ih je 6 na lijevoj ruci). Sve je to u razini kože, ništa nije ispupčeno, kao obojenje.
Što bi to moglo biti? Trebam li se zabrinjavati zbog toga? Nekako mi je neugodno zbog toga ići kod doktora jer nemam nikakve smetnje.
Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o novim madežima koji mogu početi i kao crvenkaste promjene. Naravno, jedino se na pregledu to može sa sigurnošću utvrditi.