Otorinolaringologija

alergija?!

Antun

Poštovani,
Imam učestale prehlade koje se manifestiraju laganom drhtavicom, bez povišene temperature za začepljenim nosom, upaljenim grlom i promuklim glasom.
To se događa 4-5 puta godišnje. Dobivao bih antibiotike a nakon trošenja i iskašljavanja bilo bi dobro određeno vrijeme pa bi se opet ponavljalo.
Dali uzrok tome može biti alergija. Gdje se može ispitati na čega sam alergičan.? Dali me moj osobni liječnik može uputiti ili to mora biti preporuka specijaliste i kojega?
Zahvaljujem se.
Antun

prof. dr. Željko Bumber

Najvjerojatnije se ne radi o alergiji. Za vrijeme upale učinite bris ždrijela i nosa i KKS , CRP i SE.
Ako inzistirate na isključenju alergije javite se nekom alergologu.