Otorinolaringologija

hematom

Šejla

Mojoj mami je dijagnosticiran hematom glasne žice i ona već 15 dana nema glasa ili ga ima jako malo, promuklo. Kašljala je suho, kašalj je sad skoro stao. Išla je na pregled kod ORL ljekara i pila neke lijekove, ali joj još uvijek nije dobro. Da li to inače tako sporo prolazi i molim za neko Vaše mišljenje ili savjet.

Zahvaljujem

prof. dr. Željko Bumber

Štednja glasa i visoke doze kortikoida te antiedematoznih lijekova obično pomažu, ako nema kontraindikacija. Kašalj nije poželjan jer i sam dovodi do nastanka hematoma. Samim tim i razvoj bolesti i izliječenje mogu kasniti. Šutnja. Kontrola otorinolaringologa.