Otorinolaringologija

alergija?

sanja

poštovani doktore, molim kratki komentar na moj problem vezano uz teškoće s disanjem na nos. Kožni test na inhalac. alergene bio mi je pozitivan na polene trava sa reakcijom 3+. Da li se to smatra jakom reakcijom? Neobično mi je to što ja u kontaktu s travama i općenito ljeti kada je toplo nemam nikakvih tegoba s disanjem. Gotovo potpuna opstrukcija javlja se isključivo sa hladnijim vremenom, dakle vec u jesen. Nos tada previše ne curi, nego je samo dosta vlažen i kao da se stvori neki tlak koji jednostavno zablokira disanje. Može li se u tom smislu uopće pomoći? Hvala unaprijed

prof. dr. Željko Bumber

Kožna reakcija samo je jedan od testova. Potreban je ORL pregled i stanje nosa, RIST i RAST , KKS,SE,CRP. Tek nakon toga moguće se odrediti prema problemu.