Otorinolaringologija

SCHWANNOMA

mirko

nakon operacije intrakanalikularnog schwanoma akustikusa, ucinjena je kontrolna MR, koja pokazuje u distalnom dijelu lijevog unutrasnjeg slusnog hodnika patolosku postkontrastnu inbibiciju od nekoliko milimetara koja prvenstveno odgovara rezidualnom odnosno recidivnom ekspanzivnom procesu.
proksimalni dio unutrasnjeg slusnog hodnika je prosiren, te su vidljive upalne promjene mastoidnih celula s lijeve strane.

lijepo molim za objasnjenje: kakav je to nalaz?

prof. dr. Željko Bumber

Javiti se operateru. Zadnji dio teksta: proksimalni dio ... nije bitan.
sumnju u recidiv treba potvrditi.