Otorinolaringologija

angina

tina

Curica mi u sedmom mjesecu puni 3 godine a od devetog mjeseca prosle godine ide u vrtic,od kada su njene bolesti upale i ostalo se ucestali,,naravno receno mi je da je to normalno.Mjesec dana je potpuno bila zdrava i sve je bilo u redu ,,medutim jucer ju je ponovno sustigla velika temperatura,da bi danas doktorica ustanovila anginu ,,,i nakon toga mi je rekla da odem hno doktoru da cujem sta on kaze za operaciju.Inace kcerka mi nije nikad imala probleme sa bilo cime ,,mislim do sada se nije nista zakompliciralo.Jedino sto sam izvukla od kad ide u vrtic da je jako neotporna i osjetljiva,,a moji kazu da sam ja kriva jer ju previse pazim.Ja iskrena da budem do sada joj nikad nisam nista dala hladno iz frizidera ili sladoled jer se bojim da je prehladno i da je jos mala.Moje pitanje odnosno pomoc je da mi malo objasnite to u vezi angine,bakterija,operacije mandula ,,jer zivim u A ustriji i koliko kog se trudim da nesta razumijem,nemogu jer mi je strepnja veca i nemogu nista vise povezati niti razumjeti,,a usput jos kod doktoríce je uvijek velika guzva tako da osim dijagnoze nista drugo niti ne dobije jer nema vremena.Unaprijed vam se zahvaljujem

prof. dr. Željko Bumber

Nekoliko angina godišnje bitna je pretpostavka za uklanjanje tonzila.
Učinite bris ždrijela bakteriološki., KKS,SE, željezo u serumu.
Prvi kontakt sa vrtićem ima za posljedicu pojavu upala ždrijela.
Uklonite dijete za vrijeme ljeta iz vrtićne okolice, ako je to moguće.