Otorinolaringologija

AST

Ra

Prije godinu i pol dijete sad 11godina imao šarlah.Imao je često upale grla.Poslije toga AST 833 .Godinu poslije vadio krajnike.Od tad nije bio bolestan.Mjesec dana poslije operacije AST 625.Sad osam mjeseci
poslije AST još 625. Nikakva terapija.Alergičan na pencilin.Zbog čega je AST još tako visok i dali ima kakav lijek za to?

prof. dr. Željko Bumber

Titar koji navodite ostaje katkada dosta dugo. Ipak učinite bris ždrijela i nosa bakteriološki, KKS,SE CRP, sediment urina.
Ako su ovi nalazi uredni mislim da nema razloga zabrinutosti.

Ra

Puno hvala.